kreatywna agencja reklamowa funktional - białe logo
kreatywna agencja reklamowa funktional - czarne logo

#OMGKRK

Branding krakowskiej społeczności startupowej.

Klient

#OMGKRK

Zakres prac

Logotyp
System identyfikacji wizualnej / brand guidelines
Szablon plakatów
Wizytówki
Animacje
Szablon newslettera
Wsparcie obsługi eventów

#OMGKRK to największa polska społeczność startupowa, działająca w Krakowie. Misją Fundacji #OMGKRK jest budowanie światowej klasy ekosystemu dla innowacji, który pomaga startupom rozwijać się w najlepszym kierunku, na każdym etapie rozwoju.

Główne cele działań:
1) Rozwijać i wspierać rozwój ekonomiczny nowoczesnych rozwiązań IT w Krakowie.
2) Tworzyć społeczność, łączyć ją przez content, narzędzia i wydarzenia.
3) Inspirować i edukować początkujących przedsiębiorców.

Poprzez różnorodność interesariuszy i partnerów, Fundacja #OMGKRK działa na rzecz zwiększenia wartości i rozwoju społeczności startupów w Krakowie.

Wyzwanie

Głównym problemem był brak jasnych wytycznych dla marki, określonych standardów, które pozwoliłyby na zachowanie spójności i zapewniły rozpoznawalność wśród grupy docelowej – przedsiębiorców, inwestorów, entuzjastów branży startupowej.

Rezultatem był chaos w komunikacji marki, zarówno w materiałach cyfrowych, jak i drukowanych oraz w oprawie wizualnej wydarzeń organizowanych dla społeczności.

Twórcy #OMGKRK zwrócili się do nas z prośbą o stworzenie spójnego, wyróżniającego się i atrakcyjnego brandingu społeczności, który będzie oddawał jej nowoczesny i dynamiczny charakter.

System

Naszą pracę zaczęliśmy od odrestaurowania logotypu, którego charakterystycznym elementem jest trójwymiarowy znak # (hash). Został on przez nas odświeżony i osadzony na siatce zbudowanej z trójkątów równobocznych, która następnie stała się bazą dla typografii. Nowa konstrukcja logotypu stała się także punktem wyjściowym dla dalszych wytycznych projektowych i zasad kompozycji kolejnych elementów brandingu.

Społeczność #OMGKRK skupia w sobie w głównej mierze przedstawicieli branży IT. Myśląc na kolejnymi częściami brandingu, staraliśmy się zawrzeć w nich dobrze znanego programistom ducha. Zarówno jeśli chodzi o futurystyczne smaczki ala Matrix, dobór palety kolorystycznej, jak i typografię z charakterystycznymi dla kodu fontami monospace.

Kompozycja

Opracowany dynamiczny system pozwala na tworzenie układów kompozycji, które bazują na strukturze skosów. Gwarantuje to różnorodność powstających kreacji z równoczesnym zachowaniem spójności marki. Każdy plakat, w zależności od typu wydarzenia, wykorzystuje także inne kolory z głównej palety.

Newsletter

Przepływ informacji wśród społeczności gwarantuje czytelny newsletter, który pozwala łatwo znaleźć tematy najbardziej interesujące dla odbiorcy.

Social media

Materiały graficzne przygotowywane pod kątem social media przykuwają wzrok i nie przemkną przez newsfeed niezauważone.

Wsparcie eventów

Społeczność #OMGKRK skupia się wokół eventów. Ich oprawa wizualna musi oddawać energiczność, dynamikę i nowoczesny charakter branży startupowej.

Rezultat

Wyróżniająca się, rozpoznawalna i silna marka dla wymagającej społeczności.

Chcesz z nami pracować?
Opowiedz nam o swojej marce i tym, czego potrzebujesz dla jej rozwoju.
Skontaktujemy się z Tobą i porozmawiamy o szczegółach.

Strona została zaprojektowana do przeglądania w trybie pionowym. Obróć swoje urządzenie.

Nasza strona korzysta z plików cookies (ciasteczek). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Klikając przycisk „Wyrażam zgodę” lub korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki akceptujesz korzystanie z plików cookies.

Akceptuje

Poznajmy się
Wypełnij formularz a my skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia darmowej konsultacji.
Dziękujemy za wiadomość.
Klient
Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
OK
Efekty pracy z Funktional spełniają wszystkie nasze wymagania dotyczące projektów.
Pracowników cechują wysoki profesjonalizm, rzetelność oraz elastyczność.
Komunikacja przebiega bezproblemowo, a dział obługi klienta jest zawsze do naszej dyspozycji.
Maciej Socha
BIODERMA - NAOS
From the start, we felt that Funktional was asking the right questions and took an earnest interest in our business and our client’s needs. Their design process enables us to keep in daily contact, so there are no surprises around schedule or creative ideation. Whether we are working with Funktional on tactical creative production or more strategic creative design, Funktional is a solid partner all through the process.
Michael Kolbrener
INNER WORKINGS
Kontakt i współpraca z działem obsługi Klieneta a także działem graficznym firmy Funktional, przebiegał według najwyższych standardów, co zaowocowało dostarczeniem dla nas najwyższej jakości materiałów na jakich nam zależało.
Magdalena Kardela
Tele-fonika Cables
  • Award
  • Award
  • Award
  • Award
  • Award