kreatywna agencja reklamowa funktional - białe logo
kreatywna agencja reklamowa funktional - czarne logo

Bratex

Branding dla producenta systemów dachowych

Klient

Bratex

Zakres prac

Logotyp
Branding produktowy
Katalogi
Katalog partnerski
Projekt oklejenia samochodów
Inne materiały BTL

Bratex Dachy to firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży wysokogatunkowych blach dachowych oraz stalowego systemu rynnowego Struga. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 1991 roku, a już w 1996 zostało bezpośrednim importerem skandynawskiego koncernu SSAB, światowego lidera w produkcji stali wysokowytrzymałej. SSAB do dnia dzisiejszego jest czołowym dostawcą firmy.

Produkty Bratex Dachy charakteryzują się wysoką jakością, solidnością wykonania oraz doskonałymi walorami technicznymi i użytkowymi. Innowacyjność, kreatywność oraz wieloletnie doświadczenie umożliwia firmie projektowanie unikalnych rozwiązań produktowych, w pełni dostosowanych do oczekiwań najbardziej wymagających klientów.

Wyzwanie

Firma zgłosiła się do nas po projekt katalogu, ale po analizie systemu identyfikacji wizualnej zauważyliśmy, że wkradło się do niej dużo chaosu i nieścisłości. Pięciuset dystrybutorów na polskim rynku i 11.500 m2 nowoczesnej powierzchni powstałego w 2017 roku zakładu zobowiązują, aby marka miała jasno określone i dopracowane brand guidelines i spójny wizerunek. Musieliśmy zająć się tym w pierwszej kolejności.

The old mess

Rozwiązanie

Zaprojektowaliśmy cały system znaków identyfikujących i systematyzujących szeroką rodzinę produktów. Zapanowała spójność i konsekwencja, cechy niezbędne dla wzrostu rozpoznawalności i świadomości marki. System jest łatwy w rozbudowie o nowe produkty, więc w pełni dostosowany do nastawionej na nieustanny rozwój firmy.

Elementy spójnego brandingu

Techniczność, podkreślona wszechobecnymi liniami, odnoszącymi się do konstrukcji dachów i rynien, to podstawowa cecha identyfikacji wizualnej Bratex Dachy. Kolorystyka jest oszczędna, ale mocna. Dominują; czerwień – kolor brandowy i akcentowy oraz szarości, którym towarzyszy biel i czerń.

Wszystko opisane dwoma prostymi, ogólnodostępnymi krojami pisma i wsparte spójnym zbiorem ikon, które jasno obrazują najważniejsze cechy produktu. To wszystko tworzy spójny system, w którym każdy element brandingu ma jasno określone miejsce i zasady stosowania.

System znaków produktowych

Nazwy poszczególnych produktów bazują na “sygnecie” logotypu, który po przeprowadzonym przez nas liftingu lepiej odzwierciedla stabilność i solidność Bratex Dachy.

Rezultat

Marka Bratex Dachy, jak i wszystkie produkty, które są subbrandami posiadają usystematyzowaną identyfikację wizualną, dzięki której cały ekosystem marki jest rozpoznawalny, a przez swoje uporządkowanie komunikują solidność i stabilność marki, które sprawiają, że jest postrzegana jako godny zaufania partner i dostawca rozwiązań w zakresie pokryć dachowych. Taki wizerunek przekłada się na wyniki sprzedażowe.

 

 

Chcesz z nami pracować?
Opowiedz nam o swojej marce i tym, czego potrzebujesz dla jej rozwoju.
Skontaktujemy się z Tobą i porozmawiamy o szczegółach.

Strona została zaprojektowana do przeglądania w trybie pionowym. Obróć swoje urządzenie.

Nasza strona korzysta z plików cookies (ciasteczek). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Klikając przycisk „Wyrażam zgodę” lub korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki akceptujesz korzystanie z plików cookies.

Akceptuje

Poznajmy się
Wypełnij formularz a my skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia darmowej konsultacji.
Dziękujemy za wiadomość.
Klient
Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
OK
Efekty pracy z Funktional spełniają wszystkie nasze wymagania dotyczące projektów.
Pracowników cechują wysoki profesjonalizm, rzetelność oraz elastyczność.
Komunikacja przebiega bezproblemowo, a dział obługi klienta jest zawsze do naszej dyspozycji.
Maciej Socha
BIODERMA - NAOS
From the start, we felt that Funktional was asking the right questions and took an earnest interest in our business and our client’s needs. Their design process enables us to keep in daily contact, so there are no surprises around schedule or creative ideation. Whether we are working with Funktional on tactical creative production or more strategic creative design, Funktional is a solid partner all through the process.
Michael Kolbrener
INNER WORKINGS
Kontakt i współpraca z działem obsługi Klieneta a także działem graficznym firmy Funktional, przebiegał według najwyższych standardów, co zaowocowało dostarczeniem dla nas najwyższej jakości materiałów na jakich nam zależało.
Magdalena Kardela
Tele-fonika Cables
  • Award
  • Award
  • Award
  • Award
  • Award